Įveskite savo el. pašto adresą, jei norite gauti pranešimą, kai Jūsų klausimas bus atsakytas.

Daugiau kaip dešimtmetį viskiu besidomintis ekspertas, aplankęs daugybę Airijos, Škotijos bei kitų Europos šalių viskio daryklų. Jis reguliariai keliauja į užsienio šalyse vykstančias viskio parodas, skaito specializuotą literatūrą ir nuolat seka pasaulines viskio naujienas. Savo sukauptomis žiniomis bei patirtimi, mokomųjų ir pramoginių ragautuvių metu jis dalinasi su Lietuvos viskio mėgėjais.

Prieš keletą metų taip pat vykome į šį Italijos miestą. Prieš vykdamas į naują vietą pakankamai kruopščiai pasidomiu apie vietas susijusias su viskiu kurias galėčiau aplankyti savo kelionės metu. Milanas didelis miestas, tačiau čia su specializuotais viskio barais ar krautuvėlėmis tikrai ne pati geriausia situacija. :)

Visame mieste  radau vienintelę vietelę CADENHEAD'S WHISKY BAR, tačiau mano vasarinės kelionės metu ir ši vieta atostogavo. Todėl „pabučiavau spyną“, pasidariau foto ir apsilankymą bare atidėjau iki sekančio karto.

Jums rekomenduoju čia apsilankyti, „atiduoti duoklę“ ir savo įspūdžiais pasidalinti su mumis ir visais kitais likusiais Lietuvoje.

„CADENHEAD'S WHISKY BAR“ via Poliziano, 3 - 20154 Milano

Žodis „whiskey“ su raide „e“ dažniausia naudojamas kalbant apie amerikietiškus ir airiškus viskius, tuo tarpu „whisky“ naudojamas kitų šalių viskių gamintojų – škotų, japonų, kanadiečių ir kt. viskių apibūdinimui.

Prieš pora šimtų metų visam viskiui apibūdinti buvo naudojamas vienintelis žodis „whisky“. Tačiau apie 1870-uosius škotai buvo užvertę rinką pigiu ir nekokybišku viskiu, tad JAV ir Airijos gamintojai nusprendė į šį žodį įterpti raidę „e“, kad atskirtų savo aukštesnės kokybės viskius nuo škotiškųjų. Šiuo metu nėra kokybės skirtumo tarp įvairių pasaulio šalių viskių, tad skirtinga rašyba yra tiesiog istorinis reliktas.

Amerikietiško viskio rinka Lietuvoje yra labai siaura ir dėl konkurencijos nebuvimo – iškreipta. Šiuo metu Lietuvoje parduodamus Amerikietiškus viskius galima vertinti tik pagal IWSR pateiktus duomenis (už 2011 metus). Duomenys į lentelę atgula, kuomet pardavimai viršija apčiuopiamus oficialius pardavimus. Taigi IWSR duomenys už 2011 metus yra šie: NR 1 - Jack Daniels ( ne burbonas). NR 2 - Jim Beam White Label ( NR 1 – burbonas). NR 3 - Heaven Hill (NR 2 – burbonas) Mūsų minėtais metais, Lietuvoje daugiau rimtų, oficialių žaidėjų nebuvo, todėl IWSR duomenys ties šiais ir pasibaigia.