The Spice Tree

Šalis: 
Škotija
Regionas: 
Škotija
Darykla / Prekinis ženklas: 
Compass box
Amžius: 
Be amžiaus nuorodos

Nors šio viskio istorija yra pakankamai trumpa, tačiau savo „spalvomis“ gali aplenkti ne vieną šimtų metų istoriją turintį viskį. 

Pirmasis bandymas 2005 metais padaryti novatorišką THE SPICE TREE viskį buvo sustabdytas „Škotiško Viskio Asociacijos“  (Scotch Whisky Association-SWA). Naujojo viskio gamyboje buvo naudojamos statinės, kuriose dalis amerikietiško ąžuolo statinės šulų buvo pakeisti aukščiausios kokybės naujais prancūziško ąžuolo šulais. Nors viskis subrendęs novatoriškose statinėse buvo įdomus, tačiau tokios statinės neatitiko škotiško viskio tradicijų ir THE SPICE TREE gamyba buvo sustabdyta. Per sekančius trejus metus Compass Box inovatoriai nenuleido rankų ir naudodami įvairaus skrudinimo prancūziško  ąžuolo statines, sukūrė naują brandinimo metodą, kuris davė panašų, jei ne dar įdomesnį rezultatą už ankstesnį bandymą. Prie naujojo brandinimo SWA nesugebėjo prikibti, todėl 2009 metų rugsėjį buvo atnaujintas THE SPICE TREE leidimas. 

Aromatas: Aromatingas. Aromatas prisotintas džiovintų žolelių, prieskonių, vanilės ir ąžuolo kvapais. Taip pat, juntamos burbono ir pipirų aromatų natos. 

Skonis: Gausus ir turtingas. Imbieriniai sausainiai, irisai, vaistažolės, vanilė ir pipirai - tik keletas skonių, kuriais pasižymi šis prieskoningo skonio viskis.

Komentaras: Aromatingas ir sodrus viskis, kurio atsiradimas iš gamintojo pareikalavo daug pastangų ir laiko. Po nedidelės pertraukos, THE SPICE TREE sugrįžo kaip legalus ir nemažiau įdomus viskis, nei buvo sukurtas 2005 metais.

Kaina: Už butelį šio viskio Lietuvos krautuvėlėse sumokėsite apie 54 EUR.