Islands

Šis viskio gamybos regionas, dėl savo geografinio padalinimo sulaukia daugiausia diskusijų, todėl jį galima vadinti didžiausią neaiškumą turinčiu Škotiško viskio regionu. Vieni žinovai visas salas priskiria Škotijos aukštumų regionui, kiti jas išskiria į atskirą Salų ( Islands) regioną. Mes prisijungsime prie antrųjų, nes manome, kad atskirose Škotijos salose gaminamas viskis yra labai skirtingas ir išskirtinis, todėl tikrai vertas, kad būtų išskirtas į atskirą zoną. Maža to, mes jas suskirstysime į dvi papildomas grupes: vakarines salas  ir šiaurines salas.

Į vakarinių salų grupę įeina visos Atlanto vandenyne esančios vidinių ir išorinių Hebridų salos, tai  Bute (Bute), Stafa (Staffa), Haris (Harris), Lujo (Lewis), Bara (Barra) bei šimtai kitų didesnių ir labai mažų salelių. Tačiau, tik keturiose iš jų Arane (Arran),  Male (Mull), Džuroje (Jura) ir Skajuje (Skye) šiuo metu gaminamas viskis. Vakarinėse salose labai gražus kraštovaizdis, todėl šios salos visais laikais viliodavo poetus, rašytojus, dailininkus bei kompozitorius, tačiau ir viskio gamintojus. Šiandiena gerai žinomi salykliniai viskiai Arran, Tobermory, Ledaig, Talisker yra gaminami vakarinėse Škotijos salose.

Šiaurinių salų grupę sudaro Orknio salynas, kuriam priklauso apie 70 įvairaus dydžio salų. Būtent čia gimsta garbingi  Higland Park ir Scapa viskiai.

Šioje kategorijoje kol kas nėra jokių duomenų.